rektör ziyaretimiz...

(26-04-2011) Mustafa Kemal Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Hüsnü Salih Güder'i ziyaret ettik ve laboratuvarımızın açılış günü ile ilgili fikir alış verişinde bulunduk.

Başkanımız Tuban Öztürk,” Üniversite ile her zaman işbirliği içerisinde çalışmak istediğimizi vurgulayarak, işbirliği neticesinde Tıp Fakültesine Sitogenetik Laboratuvarı kurulması için bazı cihazlar kazandırıldığını söyledi. Bu cihazların kazandırılmasında bize destekleri olan Hollanda Dubbel-Stad Rotary kulübü bir nezaket ve dostluk ziyaretinde bulunmak istiyor.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, cihazların alımında emeği geçen herkese vermiş oldukları destek ve gayretler için teşekkür ederek şunları söyledi: “Sitogenetik Laboratuvarının kurulması Hatay ve Üniversitemizin gelişmesi adına önemli bir adım. Türkiye genelinde en çok ilimizde görülen Talesemi, yani halk dilinde Akdeniz anemisi olarak bilinen hastalığın teşhisi için böyle bir laboratuvarın kurulması önemlidir. Biz bu alandaki uzman sayımızı artırıyoruz. Beraberce elbirliğiyle bu hizmetin en iyi şekilde işler hale getirilmesi için çalışacağız.” dedi.