evka projesi...

(31-01-2008) - Gelecek nesillerin daha sağlıklı ve bilinçli olarak yetiştirilmesi için eğitime evdeki yetişkinlerden başlamak gerekmektedir. Bu amaçla; doğrudan kadınlarımızı hedefleyen    EV-KA projesini hazırladık. Bugüne kadar 5 toplantı gerçekleştirdik. Toplam 8 hafta süreyle perşembe günleri toplanıp, farklı konu ve konuşmacılarla bir araya geleceğiz.

Projenin amacı ev kadınlarının girişimcilik ruhunu desteklemek, onların özgüvenlerini kuvvetlendirmek, sağlık, eğitim, hukuk konularında temel bilgiler ile eğitmek ve kadının toplumumuzdaki yerini güçlendirmektir.

EV-KA toplantılarımızın birincisinde Dr. Sabah SOLAK "Erken Tanı Hayat Kurtarır" ve Dr. Alev PARLAR "Akdeniz Anemisi ve Orak Hücre Anemisi" konularında bilgilerini bizlerle paylaştılar. İkinci toplantımızda MKÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dal Başkanı Prof. Asena AKDEMİR "Aile İçi İletişim" ve kadın doğum uzmanı Dr. Fevzi GÜNAL "Menapoz" konularında bilgiler verdiler. Üçüncü toplantımızda Rtn. Av. Öner CABBARAOĞLU ve Av. Meral ASFUROĞLU "Temel Hukuk Bilgisi" , "Yargıya Ulaşım Yöntemleri" gibi konularda bilgiler aktardırlar. Dördüncü toplantımızda MKÜ Tıp Fakültesi dahiliye uzmanı Rtn. Yrd.Doç.Dr. Edip UÇAR "Diyabet" konusunda ve MKÜ'nden sosyal pedagog Daniela MURSALOĞLU "İletişim" konusunda bilgiler verdiler.

Bugün yaptığımız beşinci toplantının konukları "Hijyen" hakkında bilgiler  veren Dr. Alev PARLAR ve "Cilt Sağlığı" hakkında bilgiler veren Cildiye uzmanı Yrd.Doç.Dr. Didem BALCI idi.